INNE PERSPEKTYWY - Psycholog Wrocław

Najbardziej lubię w swojej pracy obserwować, kiedy człowiek staje na własne nogi, znajduje swoją ścieżkę i rosną mu skrzydła. Kiedy czuje, jak się wzmacnia i uśmiecha do tego, co przed nim. Kiedy mogę pomóc tworzyć przestrzeń, by wzrastał dobrostan i poczucie szczęścia.
psychoterapeuta wrocław
fot. Kasia Gapska

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE I KWALIFIKACJE

 • 30+ lat doświadczenia w obszarze psychologii, terapii i pedagogiki
 • 18+ lat doświadczenia jako trener biznesu, coach i mentor
 • 15+ lat organizacji i prowadzenia szkoleń z obszaru HR i kompetencji miękkich
 • 23+ lat doświadczenia zawodowego w obszarze HR
 • Certyfikowany coach i mentor transformacyjny na poziomie Practitioner, obowiązujący certyfikat Norman Bennet Group i European Mentoring and Coaching Council
 • Członek EMCC (European Mentoring & Coaching Council) –  z międzynarodową akredytacją – 64 osób w Polsce posiada taką akredytację w Polsce (dane z marca 2022 r.)
 • Licencja Terapeuty /Praktyka NLP- Instytut Psychoterapii The Society of Neurolinguistic Programming
 • Licencja Praktyka Soul Body Fusion®
 • Dyplom Szkoły Pomagania Andrzeja Samsona – terapeuta rodzinny, mediator rodzinny i grupowy
 • Dyplom Studium Komunikacji Społecznej w Organizacji i Zarządzaniu – Politechnika Wrocławska i Central Connecticut State University USA
 • uprawnienia do wykorzystywania w pracy metodologii i narzędzi m.in. SHL, Meurs-DGK, IPK

CZYM SIĘ ZAJMUJĘ

Metodyka mojej pracy opiera się głównie na czterech filarach – teoriach psychologicznych:

Psychologia pozytywna Martina Seligmanna

Oraz jego pojęcie wyuczonej bezradności. Według tej teorii, najbardziej cierpimy wtedy, kiedy wierzymy, że nie mamy wpływu na własne życie i nie możemy nic zrobić, żeby poprawić nasz los. Wtedy, kiedy udaje nam się uruchomić tzw. wyuczony optymizm, czyli umiejętność nadawania kierunku i znaczenia naszemu życiu – rozkwitamy, znajdujemy siłę, odporność i elastyczność

Terapia poznawczo – behawioralna

Zakładającej, że to myśli kreują nasze emocje i zachowania. By zmienić szkodliwe lub dysfunkcyjne zachowania,możemy zmieniać nasz sposób myślenia. Negatywne przekonania zastąpić takimi, które służą naszemu rozwojowi.

Logoterapia Viktora Frankla

Według którego nawet najgorsze doświadczenia mogą być naszymi najlepszymi nauczycielami,  otwierającymi nas na nowe możliwości i perspektywy. Teoria ta zakłada, że najgłębszym popędem człowieka jest poszukiwanie sensu i celu życia. Źródłem  uzdrowienia, spełnienia i wolności jest nasza zdolność wyboru  reakcji na to wszystko, co przynosi nam życie i poszukiwanie sensu w każdym doświadczeniu. Zwłaszcza w cierpieniu. Wolność to praktyka, która trwa przez całe życie. To wybory, których dokonujemy każdego dnia. Takie podejście wymaga  budowania świadomości, że nawet największe cierpienie jest tylko chwilowe. Wymaga również ciekawości co zdarzy się później. Nadzieja natomiast pozwala nam żyć w teraźniejszości a nie przeszłości i otwiera  nas ku przyszłości.

Podejście humanistyczne Carla Rogersa

Które oparte jest na bezwarunkowej akceptacji i szacunku do samego siebie. Wiele naszych cierpień bierze się z przekonania, że nie możemy być kochani i jednocześnie prawdziwi. Tak się dzieje, gdy uważamy, że aby zasłużyć na czyjąś akceptację i uznanie, musimy ukrywać nasze prawdziwe ja albo je w ogóle zanegować. W mojej pracy  staram się tak prowadzić Klienta, by mógł odkrywać, że staje się wolny, gdy ściąga maskę i przestaje odgrywać role, które są narzucone, gdy spełnia  własne powołanie a nie oczekiwania innych

Jest to metoda eklektyczna i intuicyjna. Taki wachlarz technik psychoterapeutycznych określana bywa terapią wyboru. Idąc za moją mentorką Edith Eger zakładam, że podstawą wolności jest umiejętność dokonywania wyborów. Mimo, że cierpienie jest uniwersalne i nieuchronne, to zawsze możemy wybrać jak na nie reagujemy. 

Moim głównym celem jest wyzwolenie w  Kliencie umiejętności dokonywania wyborów, dzięki którym będzie mógł zmieniać swoje życie na lepsze. Będzie mógł budować swój dobrostan.

AGATA STEC - PSYCHOTERAPIA WROCŁAW

znany lekarz psycholog
fot. Kasia Gapska

Równowaga dla mnie polega na tym, że mam dwie nogi. Jedna to szaleństwo, druga to spokój. To dla mnie taki balans w nie zamknięciu się tylko w jednym.

Ufać, płynąć z nurtem życia z otwartością na to, co czeka za zakrętem.

KONTAKT

AGATA STEC